Meble hotelowe Jarocin
Doskonałe meble hotelowe
Baza hotelowa w Polsce obejmuje ponad 500 tysięcy miejsc noclegowych. Polski sektor hotelarski systematycznie się rozwija, co za tym idzie rośnie zapotrzebowanie na nowoczesne meble hotelowe. Od wielu lat na polskim rynku funkcjonują wyspecjalizowane zakłady produkcji mebli hotelowych, realizujące kompleksowe projekty zaczynając od zaprojektowania wnętrz, poprzez aranżację wyposażenia, dostawę i montaż. Polska jest także jednym z wiodących na świecie eksporterów mebli i wyposażenia dla obiektów hotelowych. Jednym z wiodących w Polsce przez długie lata ośrodków produkcji mebli hotelowych jest Jarocin. |
Meble hotelowe zestaw
Meble hotelowe w zależności od standardu pokoju hotelowego, rodzaju hotelu i zakresu wyposażenia to najczęściej zestaw mebli złożony z:
|
Jarocińskie Fabryki Mebli - historia
Przedsiębiorstwo powstało w czasie okupacji hitlerowskiej jako Fabryka Mebli Braci Thoerner Spółka Jawna w Jarocinie produkująca meble i skrzynie do amunicji. 29 stycznia 1945 r. zarząd zakładu przejęło Starostwo Powiatowe w Jarocinie, a 12 września 1945 r. Zjednoczenie Przemysłu Drzewnego Okręgu Zachodniego w Poznaniu. Nazwa fabryki brzmiała wtedy Państwowy Zakład Przemysłu Drzewnego w Jarocinie. Od 1 stycznia 1949 r. funkcjonował, jako Zakład Nr 2, w Wielkopolskich Zakładach Przemysłu Drzewnego. Z dniem 1 stycznia 1952 r. zakład został przekształcony w samodzielną Jarocińską Fabrykę Mebli Przedsiębiorstwo Państwowe Wyodrębnione w Jarocinie. W sierpniu 1962 r. zmieniono nazwę na Jarocińskie Fabryki Mebli, podległe Zjednoczeniu Przemysłu Meblarskiego w Poznaniu. W jej skład wchodziły zakłady w Jarocinie (początkowo jeden, potem dwa), Opatówku (od 1961), Kępnie (od 1968?) i Gostyniu (1968-1980).
Zakład produkował głównie meble, zarówno na rynek krajowy, jak i na eksport, głównie do Niemiec, Anglii, Norwegii, Szwecji i Francji. Szczególnie intensywnie zakład rozwijał się w II połowie lat 70. XX w., czego potwierdzeniem była budowa Fabryki Mebli Skrzyniowych w Jarocinie (Zakład Nr 2). W tym czasie zakład specjalizował się w meblach hotelowych, które trafiły m.in. do hoteli: Victoria i Europejski w Warszawie, Merkury w Poznaniu, Orbis Grand w Łodzi i Kasprowy w Zakopanem. W 1994 r. przedsiębiorstwo włączono do Programu Powszechnej Prywatyzacji. Z początkiem następnego roku firma została sprywatyzowana i przekształcona w spółkę akcyjną pn. Jarocińskie Fabryki Mebli Spółka Akcyjna w Jarocinie. Jarocińskie Fabryki Mebli Spółka Akcyjna w Jarocinie została zawiązana aktem notarialnym zawartym 6 grudnia 1994 r. w Kancelarii Notarialnej Pawła Błaszczaka w Warszawie (rep. nr 21453/94). Podstawą jej powstania było przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego o nazwie Jarocińskie Fabryki Mebli w Jarocinie w spółkę akcyjna na podstawie ustawy z 13 lipca 1990 r. o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych (DzU 1990, nr 51, poz. 298). 2 stycznia spółkę wpisano do Rejestru Handlowego Sądu Rejonowego w Kaliszu (RHB 1358). Większość akcji należała do Skarbu Państwa i Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Spółka zajmowała się produkcją mebli i maszyn do obróbki drewna, działalnością usługową w powyższym zakresie w oparciu o posiadaną bazę oraz handlem meblami i akcesoriami meblowymi. W jej skład wchodziły: Zakład Nr 1 i 2 w Jarocinie, Zakład Nr 3 w Opatówku oraz Zakład Nr 4 w Kępnie. Z dniem 1 lutego 1998 r. Zakład w Opatówku został przekształcony w spółkę zależną pod nazwą FAMEB spółka z o.o., która w 2000 r. zaprzestała produkcji. W początkowych latach XXI w. sytuacja gospodarcza i ekonomiczna przedsiębiorstwa uległa pogorszeniu, co doprowadziło do jego upadku w połowie dekady oraz sprzedaży reszty majątku Przedsiębiorstwu Meblowemu Paged Meble spółka z o. o. z siedzibą w Jasienicy w sierpniu 2007 r. Źródło: https://searcharchives.pl |
Meble hotelowe od A do Z
|
Biurko w pokoju hotelowym
Biurko to mebel skrzyniowy z szufladami, szafkami i skrytkami. Biurko w pokoju hotelowym jest najczęściej używane jako pulpit do pisania i podstawka pod komputer. Szuflady i szafki służą jako schowki na papier i przybory hotelowe. Co to jest etażerka Etażerka to lekki, otwarty mebel stojący na podłodze, składający się z kilku półek, umieszczonych jedna nad drugą. Pojawił się w końcu XVIII wieku we Francji wraz z rozwojem czytelnictwa i nasilającą się modą na kolekcjonowanie drobnych przedmiotów. W języku polskim rozróżnia się etażerkę i regał. W języku francuskim étagère to etażerka, ale także regał. Etażerka w pokoju hotelowym pełni najczęściej funkcję pomocniczą jako pojemnik na prasę i akcesoria. Łóżko w hotelu to najważniejszy mebel Łóżko to mebel służący do spania lub odpoczynku w pozycji leżącej. Łóżka mają różne kształty i wymiary, są robione także z wielu materiałów. Zwykle przeznaczone jest dla jednej lub dwóch osób. Co to jest komoda Komo to mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży. Z biegiem czasu komoda zmieniała swój kształt i zdobnictwo, pozostając jednak jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Dopiero w 2 poł. XX wieku została prawie zupełnie wyparta przez wielofunkcyjne zabudowy ścian. Co to jest kanapa Kanapa to mebel o konstrukcji szkieletowej, rodzaj fotela poszerzonego, mieszczącego od trzech do czterech osób, wyściełanego, z oparciem i poręczami. Kanapa weszła w użycie w XVII wieku, w XVIII w. powstały jej liczne formy, zależnie od rozwiązania oparcia i poręczy. Co to jest szafa Szafa to mebel wolnostojący lub zabudowany we wnęce ściany, zamykany drzwiami, używany do przechowywania różnych przedmiotów, takich jak ubrania, książki czy naczynia. Na przestrzeni lat wygląd szafy unowocześniał się. Najczęstszym wyposażeniem szafy są:
|